ניתוח שאיבת שומן - מתייעצים, משווים וחוסכים

ניתוח שאיבת שומן

.

 

 

רוצה לעשות שאיבת שומן?

 

ייעוץ והצעות מחיר ללא התחייבות!

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מנתח פלסטי טוב, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מנתחים פלסטיים מכל הארץ שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מנתחים פלסטיים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

מהו ניתוח שאיבת שומן


באנגלית – Liposuction

 

ניתוח שאיבת שומן – נשים רבות ואף גברים בטווח הגילאים 25-60 פונים בשנים האחרונות לבצע בדיקה של אפשרות לבצע ניתוח שאיבת שומן.

 

שאיבת שומן נחשבת היום בטרנד הניתוחים הפלסטיים לפופולארית ביותר מבין כל הניתוחים הפלסטיים אשר מבוצעים ע"פ הידוע בעולם.

 

נשים וגברים אשר מעוניינים בניתוח שאיבת שומן הגיעו למסקנה יחד עם הרופאים המנתחים כי אופציה אחרת מלבד סכין המנתחים היא אינה אפשרות מבחינתם, שכן קשה מאוד עד בלתי אפשרי להיפטר מעודפי שומן אלו בדרכים אחרות והכוונה לפעילות ספורטיבית או לחילופין דיאטה. הקושי להשיל את השומן הוא דבר ברור, שכן הורדת משקל אינה מטפלת דווקא בעודפי השומן.

 

הסיבה לכך היא תאי השומן בגופנו. כמות וגודל תאי שומן אלו נקבעים עוד בשלב הילדות ולאחר גיל ההתבגרות הם אינם משתנים. עוד בדרך כלל תאי שומן אלו מעוצבים עד לגיל 25 לערך. הדבר היחיד שמשתנה לאחר גיל זה הוא נפח תאי השומן.

 

מטרתו של ניתוח שאיבת שומן היא עיצוב ופיסול הגוף אשר מסייע למנותח בניתוח שאיבת שומן להיפטר מתאי שומן סוררים אשר מרכזים בתוכם מצבורי שומן עיקשים אשר אף לאחר פעילות ספורטיבית ותזונה נכונה מסרבים להיעלם.

 

פעילות ספורט ודיאטה יכולה לגרום להפחתת משקל אולם לרובנו מוכרת התופעה כי אזורים בעיתיים כמו הישבן, הזרועות, הירכיים ובעיקר הבטן מסרבים להצטמק ושומרים על היקפם בקנאות גדולה.

 

הרזיה גורמת לשינוי הורמונאלי בגוף ברם לתאי השומן רגישות קטנה ביותר ולכן אין הם מאבדים משמעותית מנפחם.

 

הפתרון המובהק לבעיה זו היא ניתוח שאיבת שומן אשר משנה את מימדי גוף המנותח ומעלימה מצבורי שומן מסוימים.

 

ניתוח שאיבת שומן אינו פותר את הבעיה של השומן לתמיד שכן ישנו צורך בהמשך תחזוק הגוף בצורה ראויה כיוון שתאי שומן שלא נשאבו בפרוצדורת שאיבת שומן ימשיכו להגדיל את נפחם.

 

האזורים בגוף אשר מקובל לשאוב בהם שומן הם לרוב ישבן, ירכיים פנימיות וחיצוניות, שאיבת שומן מהבטן, שאיבת שומן זרועות, שאיבת שומן סנטר.

 

האזורים המקובלים בניתוח שאיבת שומן אצל גברים הם אזור החזה.

 

הכמות אשר שואבים שומן בניתוח שאיבת שומן אינה עולה על 5 ליטרים, שכן שאיבות שומן מעבר לכמות זו יכולה לסכן את המנותח בניתוח-תסחיף ריאתי וסיכונים נוספים אחרים (ראה בהמשך סיכונים מניתוח שאיבת שומן).

 

שאיבות שומן מתאימות במיוחד למועמדים לניתוח רגילים ולא לאנשים אשר סובלים מעודף משקל, שאיבת שומן אינה באה לטפל בהשמנת יתר כי אם במצבורי שומן טורדניים אשר מסרבים להתפנות מהגוף בדרך של דיאטה או פעילות ספורט.

 

מי הם המועמדים המתאימים עבור ניתוח שאיבת שומן?


מועמדים אשר מתאימים לעבור ניתוח שאיבת שומן הם בעלי עור אלסטי סביר.

 

אצל מועמדים לניתוח שאיבת שומן בעלי עור דק לא יהיה שיפור בצורת העור והשינוי היחידי הוא בפרופורציית הגוף בלבד ויתכן כי מועמדים מסוג זה אשר גם משופעים בסיבי עור קרועים רצוי לשקול בעצת המנתח האם אכן כדאי לעבור ניתוח שאיבת שומן.

 

אין הגבלת גיל בביצוע ניתוח שאיבת שומן אולם ככל שגיל המועמד לניתוח עולה היכולת של העור להתאים לניתוח שאיבת שומן פוחתת שכן העור מאבד קולגן הרקמות מזדקנות ואלסטיות העור פוחתת וכך ההתאמה של העור לאחר ניתוח שאיבת שומן קשה יותר.

 

נשים הן בעלות עור רך מאשר גברים ולכן יכולה להיווצר אצלן תופעה אשר מכונה גלי עור. ישנם מקרים בהם ניתוח מתיחת בטן בשילוב שאיבת שומן יהווה הפתרון המושלם לבעיות אלו.

 

מועמדים שאינם יכולים לעבור שאיבת שומן הם כאלה אשר סובלים ממחלות לב, סכרת ולחץ דם גבוה. מועמדים לניתוח אשר נוטלים תרופות מדללות דם כמו אספירין עלולים לסכן את המנותח ועליו להפסיק ליטול תרופות מסוג זה כעשרה ימים לפני ניתוח שאיבת שומן מחשש לאיבוד דם לאחר הניתוח כמו יש להימנע מנטילת תוספי מזון אשר גורמת לאותה ההשפעה כמו מדללי הדם.

 

הוראות למנותחי שאיבת שומן לפני הניתוח

 

לאחר הפגישה עם המנתח פלסטי אותו פגשתם בייעוץ לקראת שאיבת שומן הוא ידאג לצייד אתכם ברשימת בדיקות אותה יש להמירה להפניה ע"י רופא המשפחה לצורך מעבר בדיקות דם כלליות צילום חזה (למטופלים מעל גיל 50) כמו גם בדיקת קצב הלב-אק"ג. לאחר ביצוע בדיקות אלו בדרך כלל המטופל מוזמן לפגישת בדיקת תוצאות הבדיקה אל מול מרדים, וזאת כדי לבדוק האם המטופל מסוגל לעמוד בהרדמה כללית ברוב המקרים.

 

בהנחה והמרדים אישר את ניתוח שאיבת שומן יקבע לכם מועד לניתוח. אצל מטופל אשר מעשן חשוב מאוד להפסיק לעשן לפני הניתוח כשבועיים ואף לאחריו שכן העישון מפריע לזרימת הדם ועלול להזיק לריפוי צלקות הניתוח ולסיבוכים נוספים אחרים. ביום הניתוח יש להגיע לאחר צום מוחלט של שש שעות לפני תחילת שעת הניתוח (כמובן שאסור לשתות ואף ללעוס מסטיק).רצוי גם שיתלווה אליכם מלווה אשר יעזור ויתמוך בכם לאחר ההתאוששות מניתוח שאיבת שומן.

 

טיפים עבור שאיבת שומן


יש לוודא כי הרופא המנתח הוא חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית –בקשו תעודה זו בטרם תבחרו לעבור את הניתוח שאיבת שומן אצל אותו רופא שבחרתם.

 

יש לוודא כי הרופא המנתח מנוסה בסוג ניתוח מסוג שאיבת שומן-לא כל המנתחים הפלסטיים יודעים לבצע ניתוח כזה בצורה טובה. חשוב לראות עבודות לפני הניתוח כמו גם לקבל המלצות על הרופא המנתח בטרם נחליט עליו כעל המנתח שלנו.

 

בניתוח שאיבת שומן ישנה חשיבות לציוד איתו מבצעים את השאיבה ולא כל בית חולים מחזיק ציוד יקר זה, בטרם תבחרו לעבור ניתוח מסוג שאיבת שומן וודאו אל מול הרופא המנתח הימצאותו של ציוד רפואי זה בבית החולים אשר אתם מתעתדים לעבור בו את הניתוח-ציוד זה משפיע לא מעט על תוצאות הניתוח שאיבת שומן.

 

יש לוודא כי האזורים עליהם סיכמתם עם המנתח הפלסטי בהם הוא יבצע שאיבת שומן יסומנו בטרם כניסתכם להרמה ולניתוח שאיבת שומן. האזורים אותם סימן הרופא המנתח לפני כניסתך לניתוח הם האזורים מהם ישאב הרופא את השומן.

 

רצוי לבקש מהרופא המנתח שיכין מבעוד מועד או לחילופין ידאג לך לחגורה מיוחדת אשר תחזיק את האזור המנותח היטב לאחר הניתוח.לא כל חדרי הניתוח מצוידים בחגורות מסוג זה ויש לדאוג לחגורת בטן חגורת ירכיים או חגורה/רצועה לאזור הסנטר. חגורות אלו הן מיוחדת לשמירה על האזורים שהוזכרו לאחר ניתוח שאיבת שומן הן עולות לא מעט אולם הן מחזיקות את אזור הניתוח בצורה טובה וגורמת להחלמה מהירה יותר.

 

יש הממליצים על שימוש בכדורים טבעיים אשר מורידים את הבצקות לפני תחילת הניתוח בכל אופן יש לשאול את מנתח פלסטי האם כדאי לקחת כדור זה.

 

התייעצות בפורומים העוסקים בתחום ניתוחים פלסטיים ושאיבות שומן מומלצת ביותר שם ניתן לקבל מידע מגולשים אחרים ברשת האינטרנט אשר עברו שאיבות שומן על רופאים פלסטיים טיפים משלהם ועצות שימושיות נוספות שהרי אין חכם כבעל מעשה!

 

מהלך ניתוח שאיבת שומן

 

שאיבת שומן הוא ניתוח לכל דבר ועניין אשר כמובן מחייב הרדמה כללית ברוב המקרים. מקובל כי ניתוח שאיבת שומן בינוני או גדול והכוונה היא לשאיבת שומן מעל שני ליטר יבוצע בהרדמה כללית ואילו שאיבת שומן בהרדמה מקומית תבוצע בשאיבה קטנה שהיא עד ליטר וחצי או שני ליטרים.

 

הניתוח יתחיל בלקיחת מדדים ע"י אחות חדר ניתוח (לחץ דם דופק וכדומה),לאחריו תפגשו עם מרדים אשר יכין גיליון מהלך הרדמה ויבדוק האם אתם כשירים לעבור הרדמה לפני הניתוח, חשוב בשלב זה לענות על שאלות המרדים ולא להסתיר אף עובדה שכן מדובר על החיים שלכם.

 

לאחר הפגישה עם הרופא המרדים תיפגשו עם הרופא המנתח, בדרך כלל הרופא יסביר ויפרט שוב את הסיכונים מהניתוח ויחתים אתכם על טופס הסכמה עבור ניתוח שאיבת שומן, לאחר מכן יסמן אותך המנתח באזורים בהם הוא הולך לבצע שאיבת שומן. לאחר מכן תיכנסו לחדר הניתוח שם יבצע המנתח הפלסטי חתכים קטנים אליהם תוחדר קנולה (צינורית מיוחדת דרכה ישאב המנתח את השומן).

 

הקנולה אשר מחוברת למכונת שאיבת שומן זו למעשה צינור רחב עם קצה אחד כהה וקטום אשר מוחדר לגוף וקצה שני אשר מחובר לצינורית אחרת דרכה יוזרם השומן אשר נמצא במנותח החוצה אל מיכל הריקון באמצעות המכונה אשר שואבת שומן.

 

אל תוך רקמת השומן מוזרקת תמיסה פיזיולוגית והשומן נשאב כאשר המנתח מזיז את הקנולה מתחת לעור ובמקביל לקו הגוף. את הקנולה מחליפים במהלך ניתוח שאיבת שומן בהתאם לאזור הנשאב ובהתאם לצורך בקטרים שונים של הצינוריות במהלך ניתוח שאיבת שומן.

 

השיטה כפי שתוארה היא באמצעות צינוריות שאיבה היא השיטה שיש איתה ניסיון רב ביותר ולכן היא גם המועדפת ע"י רוב המנתחים הפלסטיים בישראל ובעולם. לאחר שאיבת שומן החתכים אשר בוצעו במהלך הניתוח אינם נתפרים וזאת כדי לאפשר את ניקוז הדם וההפרשות, בכל אופן החתכים מהניתוח יהיו קטנים ביותר ומכאן שאין צלקות גדולות בניתוח והן בקושי נראות.

 

בסיום הניתוח אשר אורך מספר שעות (בין שעה-עד ארבע שעות) יבצע רופא מנתח חבישת לחץ מיוחדת אשר תוסר לאחר יממת מנוחה אותה יש להשאיר כמובן בחדרי המנוחה בחדר הניתוח כמובן עם פיקוח רפואי סביב השעון. חבישה זו מטרתה היא הקטנת הנפיחות והדימום לאחר ניתוח שאיבת שומן כמו גם מניעת תנועה.

 

48 שעות לערך לאחר ניתוח שאיבה יחבוש הרופא המנתח את אזור הניתוח בחגורה מיוחדת אשר הוכנה עבורך מבעוד מועד. עליך להסתובב עם חגורה זו כחודש לאחר הניתוח -זה אומנם לא נוח אך חשוב מאוד לצורך הצלחת ניתוח שאיבת שומן.

 

זמן מנוחה לאחר ניתוח שאיבת שומן


לאחר השחרור מהמחלקה בה שהיתם באשפוז בדרך כלל ,לילה לאחר הניתוח משוחררים המנותחים הביתה (רצוי עם מלווה) וזאת לאחר שהוסרה חבישת הלחץ מאזור הניתוח. בשלב זה תקבלו מהרופא המנתח מכתב שחרור הכולל הוראות לאחר ניתוח שאיבת שומן –תרופות אותן עליך לנטול כמו גם הוראות שונות ומועד הביקורת לאחר ניתוח שאיבת שומן .

 

וכעת הגיע שלב המנוחה מניתוח שאיבת שומן זמן ההתאוששות והמנוחה הוא יחסית ארוך כשבועיים אשר במהלכם נדרשת מנוחה רבה ככל האפשר זאת אומרת שיש להימנע מפעילות פיזית גופנית צריכת אלכוהול סאונה לסוגיה אמבטיות חמות וכדומה.

 

החלמה מניתוח שאיבת שומן

 

הימים הראשונים לאחר ניתוח שאיבת שומן הם יחסית לא קלים יש בצקות ונפיחויות רבות בשילוב שטפי דם.-זהו השלב בו כדאי לקבל מסא'ז לימפטי (לא חובה) כדי להפחית נפיחויות אלו ולהחלים מהר יותר מניתוח זה.

 

לאחר כשבוע ניתן לצאת מן הבית וכשלושה שבועות לאחר הניתוח לחזור לפעילות יומיומית. התוצאות מניתוח שאיבת שומן נראות לעין מיד לאחר הניתוח אולם נוזלים רבים ונפיחות חולפים לאחר פרק זמן ארוך יחסית כך שאת התוצאות הסופיות רואים לאחר מספר חודשים. בליטה או שקע באזור הניתוח עלולה להופיע אין צורך להתרגש שכן ניתן לטפל בכך בנקל, במצבים קיצוניים אפשר לבצע ניתוח שאיבת שומן נוסף לצורך תיקון אך אין להסיק מסקנות אלה כמספר חודשים.

 

לאחר הניתוח


פרוצדורות אחרות לטיפול בשומן עודף

 

שאיבת שומן בלייזר, שאיבת שומן ללא ניתוח המסת שומן ועוד אפשרויות אחרות לטיפול בשומן אכן קיימות אולם הן פחות שכיחות.

 

קיימת היום שיטה יעליה להמסת שומן אותה ניתן לבצע במספר אופנים כאשר הפופולארית יותר היא המסת שומן באמצעות מכשיר אשר נקרא סמרטליפו שזה למעשה המסת שומן עם סיב לייזר אשר מוחדר לאזור המטופל וממיס את השומן-השומן מתנקה מהגוף דרך המערכת הלימפתית-באופציה זו ניתן להמיס שומן בכמות יחסית קטנה-עד ליטר וחצי.

 

אפשרות נוספת היא הזרקת חומרים לצורך המסת שומן –טיפול זה נעשה מספר פעמים עד לתוצאה הנדרשת אולם מיועד לאזורים בהם יש מעט שומן.

 

שימוש במכשירים אחרים כגון אולטרה שייפ אשר באמצעות גלי אולטרה-סאונד מפרקת מאגרי שומן סוררים.

 

הסיבוכים בניתוח שאיבת שומן


סיבוכים רבים יכולים להיגרם לאחר ניתוח שאיבת שומן אולם אחוז שכיחותם הוא נמוך מאוד ולרוב סיבוכים אפשריים כתוצאה מהליך זה הם כתוצאה מהרדמה כללית או מקומית אשר מבצעים בניתוח זה. סיבוכים נוספים אשר עלולים להיגרם לאחר ניתוח שאיבת שומן הם: זיהומים, שטפי דם, דימומים, קרישי דם ברגליים או בריאות (נדיר), ריפוי בעייתי של צלקת (הצטלקות לא יפה), הצטברות של נוזלים ועוד.

 

כמה עולה שאיבת שומן?


עלות של שאיבת שומן או מחירון של שאיבת שומן בדרך כלל אינו מפורסם ע"י המכונים או המומחים לניתוחים פלסטיים ורק לאחר פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי נמסר לך מחיר ניתוח שאיבת שומן.

 

מקובל כי מחיר שאיבת שומן נע בין 10,000 ש"ח לשאיבה קטנה עד 26,000 ש"ח שאיבה גדולה כתלות במנתח הפלסטי ניסיונו חדר הניתוח בו הוא מנתח וגורמים נוספים אחרים.

 

טווחי מחירים ניתוחי שאיבת שומן

 

ניתוח שאיבת שומן (כמות קטנה)
10,000-15,000 ש"ח

 

ניתוח שאיבת שומן (כמות בינונית)
13,000-17,000 ש"ח

 

ניתוח שאיבת שומן (כמות גדולה)
17,000-26,000 ש"ח

 

ניתוח הסרת עודפי עור
25,000-75,000 ש"ח

ט.ל.ח