ניתוח מתיחת בטן - מתייעצים, משווים וחוסכים

ניתוח מתיחת בטן

.

 

 

רוצה לעשות מתיחת בטן?

 

ייעוץ והצעות מחיר ללא התחייבות!

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מנתח פלסטי טוב, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מנתחים פלסטיים מכל הארץ שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות ממטופלים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 מנתחים פלסטיים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

מהו ניתוח מתיחת בטן


ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הקשים ביותר לביצוע ע"י מנתח פלסטי.

 

בישראל מבוצעים מדי כשנה כ-12,000 ניתוחים כירורגיים פלסטיים. ע"פ סטטיסטיקות ניתוח מתיחת בטן מהווה כ-5% מבין ניתוחים פלסטיים.

 

ניתוח מתיחת בטן מתאים במיוחד לנשים לאחר הריונות עם סימני מתיחה עודפי שומן ושרירים רפויים. בניתוח מתיחת בטן מסירים עודפי עור ומבצעים שאיבת שומן וכמו כן מחזקים ומהדקים את שרירי הבטן לקבלת בטן שטוחה וחלקה.

 

ניתוח מתיחת בטן הוא בעל תוצאות נהדרות תחת מגבלה אחת לא גדולה והיא הצלקת אשר נשארת לאחר ניתוח בטן ואשר ממוקמת בקו התחתונים ממותן אחת למותן השנייה.

 

ניתוח בטן מבוצע בעיקר בנשים אולם ישנם גברים לאחר דיאטה חריפה שזקוקים לניתוח מתיחת בטן כמו גם פתרון לבעיית העור העודף. הגיל בדרך כלל בו עוברים ניתוח מתיחת בטן הוא 25-50 אולם ישנם נשים צעירות שאף עוברות ניתוח מתיחת בטן בגילאים נמוכים ומבוגרים יותר.

 

לפני ניתוח מתיחת בטן

 

אחרי הפגישה עם המנתח הפלסטי אותו ראיתם בייעוץ לקראת ניתוח מתיחת בטן הוא יעביר לכם רשימת בדיקות אשר רופא המשפחה ימיר אותם להפניה למען מעבר בדיקות דם בהם חשיבות מכרעת לרמת ההמוגלובין בדם, מקובל כי תוצאת המוגלובין הפחותה מ-10 אינה מאפשרת מעבר של ניתוח מתיחת בטן ויש ליטול כדורים או לקבל זריקות כדי להביא את רמת ההמוגלובין לרמה של מעל 10.

 

בדיקות נוספות הם צילום חזה, כמו גם בדיקה של קצב הלב הנקראת אק"ג. ישנם מנתחים פלסטיים אשר דורשים בדיקות נוספות.

 

אחרי ביצוע הבדיקות, לרוב המטופל מוזמן לפגישה עבור בדיקת תוצאות של הבדיקה מול המרדים, וזאת על מנת לבדוק האם המטופל מסוגל לעבור הרדמה כללית. אם המרדים אישר את הניתוח יקבע מועד עבור ניתוח מתיחת בטן.

 

אצל מטופלים אשר מעשנים חשוב ומומלץ מאוד להפסיק לעשן לפחות שלושה שבועות לפני הניתוח וגם לאחריו מכיוון שהעישון מפריע לזרימת הטבעית של הדם ויכול לשבש את תהליך ריפוי הצלקות מהניתוח ולגרום לסיבוכים נוספים (ישנה חובה גורפת להפסיק לעשן לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן).

 

שש שעות מלפני שעת הניתוח יש להיות בצום מוחלט. בנוסף מומלץ שיתלווה אליך קרוב משפחה או חבר קרוב אשר יתמוך ויעזור להתאושש מניתוח מתיחת בטן.

 

טיפים עבור ניתוח מתיחת בטן

 

חשוב לבדוק שהרופא המנתח הוא אכן חבר בisps (איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית) בקשו תעודה זו לפני הניתוח למתיחת בטן. יש לבדוק שהרופא המנתח מנוסה בניתוח מתיחת בטן – לא כל מנתח פלסטי יודע לבצע ניתוח מתיחת בטן בצורה הנכונה.

 

חשוב לבחון עבודות קודמות לפני הניתוח וכמו כן לבקש המלצות על המנתח לפני שנחליט אם הוא הרופא המנתח שלנו.

 

יש לדאוג מבעוד מועד להכנה של חגורת בטן לאחר ניתוח מתיחת בטן שכן חגורה זו תלווה אותך חודש לאחר הליך קוסמטי זה. חגורה זו חשובה מאוד לתוצאות הצלחת הניתוח.

 

ישנם רופאים מנתחים רבים אשר משתמשים בתוכנת מחשב אשר מדמה את הבטן לאחר ניתוח מתיחת בטן. בקשו מהמנתח הפלסטי לראות כיצד תיראה הבטן שלכם לאחר ניתוח מתיחת בטן.

 

יש להימנע בחודש הראשון לאחר ניתוח מתיחת בטן מהרמת משקל כבד או ביצוע פעילות אינטנסיבית או פעילות מינית שכן זה יכול לפגוע בתוצאות הניתוח. יש לרכוש סבון מיוחד לאחר ניתוח מתיחת בטן באמצעותו ניתן יהיה לשטוף את אזור הניתוח ללא חשש לזיהום הצלקת-סבון אשר בו חומר כימי אשר דואג לחטא את הצלקת.

 

בניתוח מתיחת בטן ישנה חשיבות רבה לציוד שאיתו משתמשים עבור השאיבה והמתיחה, לא בכל בית חולים יש ציוד כזה יקר. לפני שתחליטו לעבור ניתוח מתיחת בטן וודאו מול הרופא את הימצאותו של הציוד הרפואי בבית החולים. לציוד זה יש השפעה רבה על תוצאות ניתוח מתיחת בטן.

 

יש לברר כי בזמן הסימון של אזור החיתוך של הבטן להתריע בפני הרופא המנתח כי יבצע סימון זה עד כמה שניתן נמוך ככל האפשר! היכן שהרופא המנתח סימן, שם תמוקם הצלקת ועדיף ככל האפשר שהיא תהיה נמוכה כדי כמובן שלא יראו אותה בזמן לבישת מכנסיים קצרים או בגד ים.

 

מומחים מסוימים ממליצים על כדורים טבעיים שמורידים את הבצקות טרם תחילת הניתוח, בכל מקרה חשוב לשאול את הרופא המנתח האם מומלץ לקחת את הכדור הזה.

 

מהלך ניתוח מתיחת בטן

 

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח קשה ואורך בין שעתיים לחמש שעות תלוי בגודל הבטן ובמנתח הפלסטי ומיומנותו.

 

ניתוח בטן מבוצע אך ורק בהרמה כללית והוא מתחיל בחתך לכל רוחבה של הבטן (מותן למותן) מעל קו שיער הערווה והיכן שסימן המנתח הפלסטי בהכנה לניתוח.

 

בסוג ניתוח מיני מתיחת בטן כפי ששגור בידי פלסטיקאים אחדים החתך הוא קטן יותר. המנתח הפלסטי מפריד את העור מדופן הבטן עד לקו הצלעות ומחזק ומהדק את שכבת שרירי הבטן החשופים באמצעות תפירה מיוחדת אשר גורמת לשיטוח דופן הבטן ולהצרת המותניים.

 

בשלב הבא מסיר המנתח את עודפי העור והשומן באמצעות שימוש בקנולה (עם הקנולה שואבים שומן) ומושך את החלק העליון של עור הבטן כלפי מטה. יש לבצע חתך נוסף דרכו ייצא הטבור במקומו החדש. חשיבות רבה לסגירת הבטן ותפירתה בצורה סימטרית באמצעות מהדקים ותפרים תוך מתיחת עור הבטן, דבר אשר משפיע על אזור הערווה.

 

בסיום ניתוח מתיחת בטן משאיר המנתח נקזים אשר מאפשרים ניקוז הדם והנוזלים אל מחוץ לבטן. נקזים אלו מוסרים לאחר כשבוע ימים לאחר הניתוח.

 

מהו זמן המנוחה המומלץ לאחר ניתוח מתיחת בטן?

 

אחרי השחרור מן המחלקה שבה שהיתם באשפוז לילה בבית החולים לאחר ניתוח בטן, משתחררים המטופלים הבית (מומלץ עם מלווה) אחרי שהוסרה החבישה מאזור הבטן והושמה חגורה בטן מיוחדת אשר תפקידה להחזיק את אזור הניתוח.

 

זמן המנוחה מניתוח מתיחת בטן הוא ארוך יחסית כשבועיים-עד חודש אשר במהלכו נדרשת מנוחה כמה שאפשר.

 

יש להימנע מכל פעילות פיזית, אין לצרוך אלכוהול, וסאונות לסוגיהן אמבטיה חמה ועוד.

 

החלמה מניתוח מתיחת בטן


לאחר ניתוח מתיחת בטן חשוב מאוד לנוח למען החלמה וללבוש את החגורה למשך חודש ימים ואין להקל בכך ראש שכן הצלחת הניתוח תלויה גם בפרמטר זה בהתחלה אחרי ניתוח בטן יש ימים קשים בהם סובלים מבצקות ונפיחויות בשילוב עם שטפי דם, הבטן תראה גדולה ונפוחה אולם אין להתרגש בשלב ראשוני זה מתוצאות הניתוח.

 

יש לצאת מהמיטה ולהסתובב בבית מהר ככל האפשר בצורה כפופה למשך מספר ימים עד שבועיים ואז ניתן להתיישר בהדרגה.

 

רוב התחושות מניתוח מתיחת בטן חולפות לאחר חודש ימים מיום הניתוח. חשוב כמובן לבקר את הרופא המנתח לצורך ביקורת בטן והוצאת הנקזים ולהקשיב להוראותיו בקשב רב.

 

לאחר מספר לא רב של ימים הבטן תקבל את צורתה היפה והשטוחה. עליכם לזכור כי במעשיכם לאחר הניתוח יש חשיבות קריטית להצלחת הניתוח דבר אשר בא לידי ביטוי בניקיון הצלקות ושמירה על היגיינה אישית גבוהה כמו גם הישמעות לדברי הרופא לגבי פעילות גופנית הרמת משקל אשר אסורה בהחלט.

 

ההחלמה מניתוח מתיחת בטן שונה ממטופל למטופל יש כאלו שהכאב עובר להן לאחר מספר ימים מצומצם ויש כאלה שסובלים במשך מספר שבועות.

 

בכל אופן רצוי לדאוג למשככי כאבים מבעוד מועד כמו גם בתרופות אנטיביוטיות אשר ניתנות לצורך מניעת זיהומים באזור הניתוח.

 

מיד לאחר הניתוח הצלקת מאוד בולטת לעין ולוקח בין ארבעה לששה חודשים עד שהיא משתטחת ומתבהרת ישנם מצבים שהצלקת מגלידה לא יפה במצבים אלו ניתן להשתמש ברצועות סיליקון אשר עוזרות לריפוי ובמצבים קיצוניים יותר לבקש מהמנתח שיזריק קורטיזון לטיפול בקלואיד שנוצר.

 

חשוב לדעת כי הצלקת לא תיעלם לעולם. לרוב הצלקת ממוקמת כך שלא תראה בבגד אינטימי או בבגד ים (בקו התחתונים).

 

סיבוכים בניתוח מתיחת בטן


לאחר ניתוח מתיחת בטן יכולים להיגרם סיבוכים רבים אך אחוז שכיחותם הינו נמוך באופן יחסי.

 

סיבוכים שיכולים לקרות לאחר ניתוח מתיחת בטן הם: שטפי דם, זיהומים, דימומים ,ריפוי לא טוב של צלקת, הפרדת שולי הפצע ומצבים לא שכיחים בהם נוצרים קרישי דם באזור הרגליים או שליחת קרישי דם לריאות.

 

כמה עולה ניתוח מתיחת בטן?


מחירון של ניתוח מתיחת בטן בדרך כלל אינו מפורסם ע"י המרפאות או המנתחים הפלסטיים ורק לאחר פגישת הייעוץ עם הרופא המנתח נמסר לך מחיר ניתוח בטן.

 

טווחי מחירים לניתוחי מתיחת בטן
ניתוח מתיחת בטן פשוט
14,000-18,000 ש"ח

 

ניתוח מתיחת בטן מורכב
16,000-26,000 ש"ח

 

ניתוח מתיחת בטן עם שאיבת שומן
22,000-30,000 ש"ח

ט.ל.ח