טיפול בפטרת הציפורניים

 

 

כל מה שצריך לדעת על טיפול בפטרת הציפורניים


טיפול בפטרת הציפורניים כמה זה יעלה לי? איזה סוג טיפול בפטרת ציפורניים הכי מתאים לי?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים לעשות טיפול בפטרת הציפורניים.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר מרפאת אסתטיקה רפואית טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם מרפאות אסתטיקה רפואית איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מהגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 קליניקות יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

מהי פטרת ציפורניים


איזה סוגי פטרת קיימים?

מה זה בעצם פטרת ציפורניים?

אתם מסתכלים על כף הרגל שלכם ומזהים משהו שנראה לכם חשוד- הצבע השתנה, הציפורן נראית אחרת ומעבר לזאת- ישנה תחושת כאב. אתם חוששים. מה זה יכול להיות? אולי זו פטרייה? איך אפשר לוודא שזה זה? ואם, כן, מה עושים איתה ואיך נפטרים ממנה?

פטרת ציפורניים הינה מחלה שכיחה – ניתן לומר המחלה השכיחה ביותר של הציפורניים. המחלה עשויה לתקוף את ציפורני כפות הרגליים ואת ציפורני כפות הידיים אבל היא שכיחה יותר בכפות הרגליים.

לצערנו, כ- 20% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מבעיית פטריות ברגליים או פטרת ציפורניים בידיים בדרגות שונות.

פטרת הציפורניים המוכרת והנפוצה ביותר (כ-80%-90%) מהמקרים נגרמת על ידי קבוצת פטריות ששמה דרמטופיטים.

הגורמים האחרים להיווצרות הפטרת הינה שמרים ועובשים שאינם דרמטופיטיים. היווצרות השמרים בידיים שכיחה בקרב אנשים שנוהגים להשרות את כפות ידיהם במים. סוגי עובשים אחרים יתקפו בעיקר אנשים מעל לגיל 60 או אנשים בעלי ציפורן פחות עמידה.

ההתפתחות של פטרת הציפורניים מתרחשת כאשר הפטרייה ניזונה מסביבת עור הגוף והקרן של הציפורן.

במצבים אלו מפרישה הפטרייה חומרים אשר מפרקים את שכבות הקרן והחומרים שפורקו נאכלים על ידי הפטרייה.

מעבר לאזורי הציפורניים עלולה הפטרייה להתפתח לאזורים נוספים בגוף ולגוף קשה להלחם עמה משום שהיא ממוקמת בשכבת העור העליונה ומנותקת מהמנגנון החיסוני.

בשל הסיבה הזו אורכים טיפולי פטרת ציפורניים זמן ממושך.

פטרת הציפורניים פוגעת במראה האסתטי של החולה. אנשים רבים מרגישים לא נוח להתהלך יחפים או עם סנדלים, ללחוץ ידיים ועוד. כמו כן, הסביבה חוששת מפטריות בציפורניים ואנשים שרואים את הפטרייה ומזהים אותה עשויים לשמור מרחק.

מעבר לזאת הפטרייה עלולה להדביק ציפורניים סמוכות והפטרת עלולה להמשיך להתפשט עוד יותר. במידה והחולה לא מטפל בפטרת הציפורניים היא לא תחלוף- (בדיוק כמו מחלות מסוגים אחרים) ואפילו תתפתח עוד יותר- תדביק אזורים נוספים בגוף ותפגע באנשים אחרים.

 

סימנים של פטרת ציפורניים – לא כיף בכלל

 

במרבית המקרים מתחילה פטרת הציפורניים ככתם צהוב או כתם לבן אשר ממוקם מתחת לקצה של הציפורן.

לאחר התפשטות הזיהום מתחיל צבען של הציפורניים להשתנות והקצוות שלהן מתפוררות שכן הפטרייה ניזונה מהקראטין של התאים שלהן (שהוא הציפוי של הציפורן).

במצבים אלו עלול הגוף לייצר תאי קרטין רבים מידי. מעבר להפיכתה של הציפורן לצהובה יותר היא נהיית עבה יותר ומתחילים להופיע בה סדקים. נוסף על כך, נוצרת שכבת קרן עבה מתחת לציפורן- שינוי זה עלול להרחיק לכת עד כדי יצירת שינוי משמעותי בציפורן.

אם לא די בזאת, במקרים מסוימים תגרום פטרת הציפורניים לכאב, יהיה לה ריח רע, היא תהיה מדבקת ביותר ועוד.

 

דרכי טיפול בפטרת הציפורניים – להיפטר מפטרת ציפורניים

 

קשה מאוד לטפל בפטרת ציפורניים משום שקשה להגיע לעומק הציפורן ולטפל בזיהום ולכן יש לדעת כי ההחלמה לוקחת זמן. כיום ניתן לבצע מגוון טיפולים נגד פטרת ציפורניים.

4 שיטות לטיפול בפטרת הציפורניים

תרופות לטיפול בפטרת ציפורניים – ניתן לטפל בפטרת ציפורניים באמצעות בליעת כדורים לשמך חצי שנה לכל הפחות. השיטה יעילה ביותר אך יש לה חסרונות רבים: הכדורים עלולים לפגוע ביכולת הראייה, במצב הנפשי, בכליות ובכבד. כמו כן, עשוי המטופל לפתח רגישות לשמש, חוש הטעם עשוי להעלם, העור עלול להתקלף ועשויות להופיע אדמומיות ושלפוחיות.

טיפול באמצעות לקים, משחות וקרמים – שיטות נוספות לטיפול בפטרת הציפורניים. במידה ומשתמשים בלקים, במשחות או בקרמים, יש להתמיד בטיפול למשך זמן רב (למשך שנה ויותר) ולבצע אותו באופן יום יומי. חשוב לציין כי השיטות הללו פחות יעילות מאשר הטיפול התרופתי. כמו כן, עלולות המשחות, הלקים והקרמים לגרום לתופעות לוואי שונות, כמו למשל: נפיחות באזור, הופעת שלפוחיות, אדמומיות, גירויים ותחושת צריבה.

טיפול בבעיית פטרת ציפורניים בלייזר – הטיפול בבעיית פטרת הציפורניים באמצעות לייזר הפך להיות פופולארי ביותר במהלך השנים האחרונות שכן מדובר על טיפול יעיל ביותר. קרני הלייזר מצליחות לחדור אל לוחית הציפורן העבה ולהשמיד את הפטרייה.

כמובן שהטיפול חייב להתבצע על ידי מומחים לטיפול בפטרת ציפורניים אשר יודעים כיצד לבצע העלמת פטריות ציפורניים בלייזר ( יודעים לכמה זמן לחשוף את המטופל לקרן וכו'). חשיפה ארוכה מידי באורך גל שאינו מתאים עלולה לגרום לכוויות.

למרות יעילותו, לטיפול בלייזר יש מספר חסרונות: הוא עלול לגרום לשלפוחיות וצלקות, הוא יקר מאוד, יש לבצע מספר טיפולים, הוא כואב, התוצאות אינן מושלמות והעור שמסביב לציפורן עלול להתנפח.

עקירת ציפורן לטיפול בפטרת – שיטה זו מתאימה למקרים קיצוניים. עקירת הציפורן אמנם תשמיד את הפטריות אך מדובר בתהליך כואב ביותר ולא אסתטי.


תרופת סבתא לטיפול בפטרת הציפורניים
תרופות סבתא לטיפול בבעיית הפטריות הינן טיפולים טבעיים נגד בעיית פטרת הציפורניים.

אפשרות אחת תהיה להשתמש בשמן עץ התה. לשמן זה יש תכונות אנטי חיידקיות, אנטי וירליות ואנטי פטרייתיות והוא מחטא את הזיהומים ומחסל אותם. הטיפול באמצעות שמן עץ התה יתבצע על ידי טבילתו בצמר גפן ופיזורו באזור הציפורן.

יש לבצע את הטיפול פעמיים ביום- בבוקר ובערב לאחר מקלחת ולדאוג שהרגל תהיה חשופה. כמו כן, אפשר להניח שמן קוקוס על הציפורן הבעייתית פעם אחת ביום ולשלב את הטיפול עם נטילת כפית שמן קוקוס שטוחה.

דרך נוספת לטיפול בפטרייה תהיה באמצעות ערבוב חומצת לימון עם סודה לשתיה או עם חומץ תפוחים. בצורה זו הפטרייה לא תוכל לנשום והיא תושמד.

 

מצאו קוסמטיקאית פרא רפואית מומלצת לטיפול בפטרת ציפורניים

 

אין להתפשר על בעל המקצוע שלכם

חשוב מאוד לאבחן את המחלה ולשם כך יש לפנות אל רופא מקצועי או קוסמטיקאית מיומנת ומנוסה, בצורה זו יהיה ניתן לטפל בפטרייה בצורה הטובה והיעילה ביותר.

באמצעות קליניקה מומלצת לטיפול נגד פטרת ציפורניים תוכלו להשמיד את פטרת הציפורניים וליהנות סוף סוף מציפורניים יפות, בריאות ונקיות. לפני הטיפול תוכלו לצלם תמונות לפני ואחרי פטרת ציפורניים וליהנות מהתוצאות.

קוסמטיקאית מקצועית ורווית ניסיון תוכל להסביר לכם כיצד לבצע טיפול מונע נגד פטרת ציפורניים וכיצד לטפל בציפורניים לאחר הטיפול כך שהדבר לא יקרה שנית. תוכלו למצוא את הקוסמטיקאית בכמה דרכים, דרך אחת תוכל להתבצע על ידי שימוש באינטרנט.

אינטרנט וחברים

בדרך אל הפטרייה עוצרים לקבל ייעוץ מהאינטרנט, מחברים ומכרים

באמצעות האינטרנט תוכלו למצוא מגוון מרפאות מומלצות לטיפול בבעיות פטרת ציפורניים.

חשוב מאוד לבדוק את המרפאות השונות ולהבין מה מציעה כל מרפאה- אילו טיפולים היא מבצעת, האם היא וותיקה ובעלת ניסיון, אילו קוסמטיקאיות עובדות במקום ומהו ניסיונן המקצועי, האם הקליניקה נקייה, סטרילית ומסודרת (את זה תוכלו לראות בתמונות במידה ויש באתר גלריית תמונות) ועוד.

נוסף על כך, תוכלו להקליד את המילים:" פטרת ציפורניים השוואת מחירים" ולהבין כמה עולה טיפול בפטרת הציפורניים.
כמו כן, תוכלו לפנות אל חברים ומכרים ולבקש מהם להמליץ לכם על קוסמטיקאית טובה ומקצועית אשר צברה ניסיון בטיפול בפטרת ציפורניים.

לאחר שתקבלו את מלא האינפורמציה הדרושה תוכלו לבחור בקוסמטיקאית המתאימה ביותר ולסלק את הפטרייה הסוררת אחת ולתמיד.

 

טיפים עבור טיפולי פטרת ציפורניים


אחת הבעיות הקוסמטיות הלא נעימות היא פטרת ציפורניים. מדובר במחלה מדבקת שבדרך כלל נגרמת כתוצאה בשימוש במקורות מים משותפים, כמו בריכות שחייה או מקלחות ציבוריות. עד לפני כמה שנים לא היה ניתן לרפא את המחלה, כיום הריפוי הוא פשוט במיוחד וניתן להיפטר מהפטרת לחלוטין על ידי אפילו טיפול אחד.

הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הימנעות וריפוי פטרת ציפורניים.

 

פטרייה בציפורניים איך מזהים אותה?

 

פטרת הציפורן היא למעשה נגעים לבנים ואפורים המשתלטים על תאי הציפורן ומשתלטים עליהם. מדובר בתופעה שאינה רק פוגעת מבחינה אסתטית, אלא גם גורמת לצמיחה לא נכונה של הציפורן. פטרת הציפורניים תגרום בעתיד לציפורן חודרנית, מפני שתאי הפטרייה מונעים מהציפורן לגדול בצורה הטבעית שלה ולכן היא צומחת אל תוך העור.

הגוף מזהה את תאי הציפורן כגוף זר ועל מנת "לרפא" את עצמו הוא מפתח דלקת סביב הפטרייה, מה שגורם בעתיד לכאבים עזים.

 

טיפול טבעי בפטרת ציפורניים


טיפול הטבעי הראשון נגד פטרת ציפורניים הוא בעיקר מניעתי הנה מספר טיפים שכדאי לזכור:

1. חשוב מאוד לא להסתובב יחפים באזורים ציבוריים רטובים כמו בריכות שחייה, תאי שירותים, מקלחות משותפות. כמובן שחשוב מאוד לשמור על היגיינה סניטארית גם בבית.

2. יש לדאוג לאוורור כף הרגל לפחות אחת ליום, גם בחורף. מומלץ להיות יחפים לחלוטין לפחות לשעות הלילה. העור סביב הציפורן חייב להיות מאוורר ולעיתים פטרת ציפורניים בכף הרגל נגרמת מכך שהעור לא נושם.

3. לא לגזור את הציפורן! במידה ואתם חושדים שנדבקתם, בשום אופן אל תגזרו את הציפורן ובטח שלא לבד. יש לטפל בציפורן מהשורש והטיפול עלול מאוד לכאוב.


 

 

הסרת פטרת ציפורניים בלייזר

 

הסרת פטרת ציפורניים לייזר הוכחה כשיטה הבטוחה והיעילה ביותר להלחם בתופעה. בהסרת פטרת ציפורניים לייזר מחיר נע בין מאתיים שקלים לאלף שקלים לסדרת טיפולים. המחיר נקבע על פי כמות הטיפולים שתדרשו בכדי להפטר מהפטרת, וכמות האצבעות שנדבקו בנגע.

יש לקחת בחשבון כי בעבר בעיה של פטריות בציפורניים כמעט לא הייתה ניתנת לריפוי מלא. טיפול הלייזר נמצא יעיל ביותר בכל מה שקשור לריפוי וטיפול פטריות בציפורניים.

 

כמה עולה טיפולי פטרת ציפורניים?

 

מחיר טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר

אצבע אחת – 1,000-2,500 ש"ח

10 אצבעות – 2,500-7,000 ש"ח

מחיר טיפול טבעי בפטרת ציפורניים

מחיר לטיפול בודד

אצבע אחת – 350-400 ש"ח

10 אצבעות – 500-800 ש"ח

ט.ל.ח